X
Menu główne
Menu kategorii

Jukki - polska marka z lubelszczyzny, tworząca wyjątkowe tekstylia dziecięce

29 maja 2020

Jukki to polska marka produkująca tekstylia dziecięce. Powstała w 2017 roku, w Lublinie. Swój asortyment sprzedaje głównie online, aktualnie rozszerzając działalność na rynki zagraniczne. Do produkcji używa materiałów pochodzenia krajowego, a cały proces od zamówienia do nadania odbywa się w Polsce, dzięki czemu tworzy wiele miejsc pracy na lubelszczyźnie. Zapraszamy na rozmowę z założycielami marki.

****

Proszę powiedzieć, dlaczego akurat branża dziecięca? Jak powstał sklep?

To trudne pytanie, jak chyba każde pytanie o początki. Jukki powstało ponad trzy lata temu. Wybraliśmy branżę dziecięcą z uwagi na jej długą historię i perspektywiczność – dzieci będą rodzić się zawsze. Na różnych etapach rozwoju malucha jego potrzeby się zmieniają, ale niektóre rzeczy zawsze będą im niezbędne. Nasze serca podbiły gniazdka niemowlęce i to one dały początek naszej marce. Kolejne kroki to po prostu rozmowy z mamami, wymienianie doświadczeń i rozszerzanie kolekcji o kolejne produkty przydatne w codzienności z maluszkami.

Jaki asortyment posiadają Państwo w ofercie? Co znajdą u Państwa mamy dla swoich pociech?

W ofercie JUKKI znajdują się produkty dla noworodków i ich mam. Wśród szerokiego asortymentu produktów dla dzieci znajdują się kokony (gniazdka niemowlęce), rożki, poduszki i kołderki – zarówno wypełnione, jak i komplety poszewek, ochraniacze do standardowych łóżeczek niemowlęcych, poduszki motylki, kostki sensoryczne, śliczne dekoracyjne girlandy do ozdoby ściany czy łóżeczka w pokoju dziecięcym.

W naszym sklepie online mamy znajdą też wygodne poduszki ciążowe i rogale (fasolki) do karmienia, a także mięciutkie pieluszki flanelowe i tetrowe – w różnych wzorach i kolorach w zależności od sezonu.

Prawdziwym hitem są kocyki tkane Jukki i śpiworki. W naszej ofercie posiadamy zarówno produkty wykonane ze stuprocentowej bawełny, jak i popularnego polaru Minky czy szlachetnego velvetu.

Staramy się poszerzać asortyment o kolejne produkty idąc za potrzebami naszych klientek i kierując się ich głosami – tak do naszej oferty dołączyły ochraniacze na materac, kosze na zabawki, maty do zabawy czy gryzaki z drewna klonowego.

Co Państwa wyróżnia na tle konkurencji?

Jukki to w pełni polska, regionalna firma. Póki co – dosyć mała, ale z uwagi na rozwój poszerzamy stale swoją obsadę o kolejne szwaczki, krojcze i obsługę magazynu.

Staramy się, by nasze produkty były proste, a stosunek jakości do ceny – wysoko zadowalający. Wybieramy polskie hurtownie dystrybuujące materiały z polskich szwalni. Wszystkie nasze produkty szyte są ręcznie na Lubelszczyźnie. Dbamy też o naszą komunikację z Klientami – w naszym odczuciu pozostajemy w świeżym dialogu z mamami i ich potrzebami, na które staramy się odpowiadać nowymi rozwiązaniami.

W naszej ofercie są zarówno kolekcje stałe, niezmiennie cieszące się popularnością, ale i limitowane edycje wybranych produktów, których szyjemy zaledwie kilka-kilkanaście sztuk w porywie nagłej miłości do nowoodkrytego wzoru.

Jakie ciekawe trendy zauważają Państwo w branży dziecięcej? Co najlepiej się sprzedaje?

Potrzeby noworodków się nie zmieniają. Zawsze potrzebują one przede wszystkim mamy i ich ramion, i to one (mamy) decydują o swoich ulubionych akcesoriach dla niemowląt. Według nas należą do nich elementy wyposażenia łóżeczek niemowlęcych – kokony, ochraniacze, płaskie podusie i kocyki.

Aktualnie – w trendach na rynku niemowlęcym wyraźnie widać nacisk na produkty handmade, potrzebę unikalnego wzornictwa, powrót do korzeni – a więc produktów prostych, dobrej jakości, szytych z bawełny. Popularne są drewniane zabawki, często w naturalnych kolorach, drewniane gryzaki czy łóżeczka w formie koszy Mojżesza, których idealnym uzupełnieniem są właśnie kokony.

Każda mama marzy też o uroczym, unikalnym kąciku dla swojego malucha – na Instagramowych zdjęciach zobaczyć więc można bawełniane literki z imionami czy girlandy ozdabiające łóżeczka, proste maskotki, patchworki.

Wszystkie te pragnienia mam i nasze – jako teamu Jukki - łączy jedno – miłość do maluszków.

x
Zapisz się do newslettera