X
Menu główne
Menu kategorii

Moda na EKO zabawki powraca!

08 maja 2020

Jeśli jesteś właścicielem sklepu z branży dziecięcej, to musisz zdać sobie sprawę z tego, że współczesny rodzic każdorazowo przed zakupem zabawki dla swojego dziecka dokonuje wyboru. A Ty musisz działać zgodnie z jego przekonaniem.

Jeszcze kilka lat temu rodzice kupowali dzieciom zabawki, które miały „zająć ich uwagę”. A czas umilali dziecku włączając mu bajki w telewizji. Stąd do tego potrzebne były absorbujące akcesoria, które miały zaciekawić młodego człowieka na dłuższy czas. Zauważono, że kolorowe, świecące, głośne zabawki są chętniej wybierane przez maluchów. Co okazało się również korzystne dla producentów, którzy mogli tanio wyprodukować masową ilość plastikowych tworzyw.

Obecnie istnieje zupełnie inny trend na wychowanie młodego pokolenia. A mianowicie, odrzuca się wszelkie niepotrzebne bodźce, które dostarcza nam technologia. Rodzice poszukują obecnie prostych i mało skomplikowanych rozwiązań. Zabawki, które kupują mają nie tylko mieć formę edukacyjną, ale również być przygotowane z naturalnych materiałów. Mówi się, że moda na bycie EKO to nie tylko styl życia, ale także skutek tak zwanego „przesytu technologicznego”. Obecnie zauważalny jest trend minimalizmu i naturalności. Dodatkowo ekologiczne zabawki uznawane są za bezpieczniejsze dla dziecka i trwalsze. Zazwyczaj są one również nieco droższe od ich plastikowych zamienników a ich produkcja trwa zdecydowanie dłużej.

Hołd ku „tech free” propagują także lekarze i pediatrzy. Do korzystania z zabawek bez technologii zachęca również Amerykańska Akademia Pediatryczna, która w tym celu przygotowała specjalny raport pt. „Wybór odpowiednich zabawek dla małych dzieci w cyfrowej erze”. Zabawki ekologiczne są po pierwsze mniej szkodliwe dla środowiska. Po drugie zabawki bez technologii idealnie rozwijają wyobraźnię i doznania sensoryczne. W trend EKO idzie również światowy gigant zabawek – Lego, który w tym roku zadeklarował antyplastikową rewolucję we własnej produkcji. Obecnie producenci zabawek wykorzystują materiał taki jak: tektura, drewno, recykling, wiklina, czy proponują zabawki materiałowe.

W Internecie można znaleźć wiele firm, które zajmują się produkcją zabawek ekologicznych i skupiających się na rozwoju dziecka od najmłodszych lat. Dlatego tak ważne jest, aby w Twoim sklepie pojawiły się zabawki EKO. W branży dziecięcej zdecydowanie nie liczy się ilość, ale jakość oferowanego produktu.

autor tekstu: Daria Kania-Baran
x
Zapisz się do newslettera