X
Menu główne
Menu kategorii

Kartonowe klocki CARDBLOCKS już dostępne na rynku!

28 maja 2020
źródło, foto: wydawnictwoegmont.pl

Egmont Polska został wyłącznym dystrybutorem kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS. Od 25 maja, na rynku dostępne są cztery zestawy tych klocków: zestaw podstawowy oraz trzy zestawy dodatkowe: Rotunda, Bryły platońskie i Kopuła.

Tylko dwa elementy - połączenie klocka o oryginalnej konstrukcji i specjalnego łącznika - dające niespotykane dotąd możliwości kształtowania form przestrzennych. Niezwykła swoboda tworzenia, nauka eksperymentowania i szukania rozwiązań, a przy tym doskonała rozrywka dla całej rodziny. Otwarta i elastyczna formuła, która rozwija inwencję twórczą i pobudza kreatywność. Polski patent i krajowa produkcja z poszanowaniem natury - czytamy w komunikacie prasowym Egmont.

Twórcą klocków jest Piotr Nawracała - inżynier ochrony środowiska, który zawodowo zajmuje się projektowaniem opakowań i przyrządów z tektury i kartonu.

Klocki to konsekwencja badań nad opakowaniami z kartonu o dowolnym kształcie i pojawienia się wnuczki w mojej rodzinie. Dziadek chciał błysnąć i wymyślił klocki. Chciałem również przemycić trochę treści, które dzisiaj nie są zbyt popularne, a z mojego punktu widzenia dość istotne dla przyszłości młodego pokolenia. Okazało się, że stworzony system elementów konstrukcyjnych z tektury ma duży potencjał zarówno dla młodych, jak i starszych odbiorców – tak o idei powstania klocków CARDBLOCKS. (...) Ich główną zaletą jest konstrukcja oparta na, tak to nazwałem, metodzie odwróconej płaszczyzny. Dzięki niej można budować elementy o praktycznie dowolnym kształcie z płaskiego arkusza kartonu lub tektury - mówi ich twórca pomysłu.

Konstrukcje klocków zostały opracowane za pomocą specjalistycznego oprogramowania 3D, następnie po wycięciu były przetestowane. Klocki są produkowane w Polsce i wykorzystuje się do ich produkcji tekturę typu kraft. Tektura jest wytrzymała, a materiał posiada niezbędne certyfikaty ekologiczności. Klocki mogą być także kolorowane lub farbowane przez dzieci. Dodatkowym atutem tych klocków jest to, że dzieci z nich mogą stworzyć różne rzeczy.

Kartonowe klocki CARDBLOCKS już dostępne na rynku!

foto: wydawnictwoegmont.pl

Fenomen klocków CARDBLOCKS polega na tym, że każdy element musi zostać przez dziecko samodzielnie złożony. Dopasowywanie i łączenie części, zginanie płaskich powierzchni udoskonalają umiejętności manualne dziecka, szczególnie precyzję ruchów dłoni i palców, oraz rozwijają koordynację wzrokowo-ruchową. Proponowane zestawy do złożenia pobudzają wyobraźnię przestrzenną dziecka, wymagają zaangażowania i skupienia uwagi, co pozytywnie wpływa na rozwój koncentracji (...) tak o klockach pisze Agnieszka Jaszczuk, neurologopeda, terapeuta integracji sensorycznej i pedagog specjalny.

autor: Daria Kania-Baran
x
Zapisz się do newslettera