X
Menu główne
Menu kategorii

Jaką lalkę wybrać? - 3 popularne propozycje dla dziewczynek

17 maja 2020
źródło: informacje prasowe

Nie zawsze tak jest, że każda dziewczynka najbardziej lubi lalki dla dzieci. Niektóre z nich uwielbiają bawić się samochodzikami lub klockami konstrukcyjnymi. Co nie zmienia faktu, że lalki są najczęściej wybieraną zabawką przez dziewczynki. Gdy chłopcy decydują się na figurki bohaterów, dziewczyny chcą bawić się swoimi lalkami, które często również są bohaterkami bajek lub przypominają małe dzieci.

Decydując się na zakup zabawki dla dzieci jaką jest lalka musimy podejść indywidualnie do wieku naszego dziecka i stopnia rozwoju. Kiedy szukamy lalki dla rocznego czy dwuletniego dziecka powinniśmy skupić się na poszukiwaniu lekkich, miękkich egzemplarzy, które nie mają elementów łatwych do połknięcia przez nasze dziecko. Warto więc wybrać jedną z lalek wykonanych z materiału. Starsze dzieci, traktują lalkę nie tylko jako przedmiot, ale również podchodzą do niej z pewną opiekuńczością czy troską. Już trzyletnie dziewczynki wolą lalki, które mogą włożyć do wózka i zabrać na spacer.

Kupno lalki z pozoru nie wydaje się być problematyczne. Nie trzeba wchodzić do specjalistycznych sklepów z zabawkami, aby kupić lalkę. Każdy supermarket w swojej ofercie ma zazwyczaj kilka modeli, lalkę możemy kupić także w kiosku. Wybór jednak takiego modelu, który ma być bezpieczny dla naszego dziecka i kształtować cechy takie jak odpowiedzialność czy delikatność jest już sprawą nieco trudniejszą. Decydując się na zakup lalki warto więc zwrócić uwagę na jej atrakcyjność. W przypadku pierwszej lalki dla dziecka jest to szczególnie ważne, gdyż dwu czy trzyletnie dziecko ocenia zabawkę pod kątem możliwości, jakie nam zapewnia. O wiele bardziej doceni lalkę, która będzie wydawać dźwięki niż popularną Barbie.

Prezentujemy 3 przykładowe lalki, które zdają się być jednocześnie popularne wśród konsumentów, jak i również uczą i rozwijają.

Interaktywna lalka Baby Annabell

Jej realistyczne wykonanie łudząco przypomina niemowlaka. Lalka nie tylko wygląda jak dziecko, ale również wydaje dźwięki i zachowuje się jak bobas. Potrafi gaworzyć i śmiać się, płakać prawdziwymi łzami kiedy boli ją brzuszek, czy ziewać kiedy jest śpiąca. Lalkę możemy nakarmić dołączoną do zestawu butelką.

W zestawie oprócz lalki, kompletnego ubranka i butelki znajdziemy również smoczek, śliniaczek, zawieszka z owieczką oraz pieluszka marki Zapf Creation. Niestety waga lalki nie jest tak niska jak poprzedni zaprezentowany model co może utrudniać zabawę najmłodszym dzieciom. Również cena może być dla wielu osób zaporowa, natomiast jakość wykonania jest do niej wprost proporcjonalna.

Interaktywna lalka Baby Born

Lalka ta charakteryzuje się wykonaniem z miękkich tworzyw, dzięki czemu jest lekka i miła w dotyku, a jednocześnie stwarza wrażenie posiadania prawdziwego bobasa przez naszą pociechę. Realistyczność lalki oddana jest również za pomocą wyposażenia jej w funkcje, które są zbliżone do życiowych. Model ten potrafi nie tylko zamykać oczy po odłożeniu, ale również płakać łzami, jeść, pić czy siusiać do pieluszki. Lalkę tą możemy także wykąpać w wodzie samodzielnie, bądź zabrać ze sobą do kąpieli.

Dodatkowo do zestawu zostały dołączone są akcesoria, dzięki czemu zabawa stanie się jeszcze przyjemniejsza. Znajdziemy wśród nich nie tylko ubranko czy smoczek, ale również zestaw do karmienia wraz z porcją owsianki, pieluszkę, bransoletki dla lalki i opiekunki, czyli naszego dziecka, a także nocniczek. Co ważne, aby korzystać z wszystkich funkcji lalki nie potrzebne są baterie. Niestety lalka dostępna jest tylko w jednym wariancie kolorystycznym. Wszystkie ubranka, jak i akcesoria są w kolorze różowym.

LOL Surprise

Decydując się na zakup tych laleczek mamy możliwość trafienia na jedną z kilkunastu możliwych wariantów. Niestety przez szczelne opakowanie, nie mamy pewności, na jaką trafimy i istnieje prawdopodobieństwo, że kupując kilka sztuk trafimy na takie same modele. Oczywiście, możemy wymienić się z koleżanką laleczką, która również kolekcjonuje LOL Surprise.

Znając jednak upodobania dzieci laleczka – niespodzianka może okazać się bardzo trafionym prezentem. W każdej kapsule oprócz wyjątkowej laleczki znajdziemy między innymi ubranko, buciki, tajemnicze przebranie czy buteleczkę. W porównaniu do poprzednich lalek, laleczki LOL Surprise są zdecydowanie mniejsze, natomiast ich cena bardziej atrakcyjna. Zaletą jest również brak konieczności użycia baterii do zabawy.

x
Zapisz się do newslettera