X
Menu główne
Menu kategorii

Fenomen książek "Kicia kocia" jako przykład biznesu w branży dziecięcej

11 maja 2020
źródło: informacje prasowe

Kicia Kocia to seria książek dla dzieci o wesołej kotce. Każda książka to inna historia, napisana w zabawny sposób. Ukazały się one nakładem wydawnictwa Media Rodzina. Są dedykowane dla dzieci od 2 do 6 lat i znajdują się na liście „10 wspaniałych” według kwartalnika RYMS oraz na ZŁOTEJ LIŚCIE książek polecanych przez Fundację Cała Polska Czyta Dzieciom. Jak narodził się pomysł na taki biznes?

Uwielbiana przez dzieci seria książek o Kici koci to osobna opowiastka o przygodach małej kotki. Kicia Kocia ma podobne zainteresowania i problemy co większość przedszkolaków. Fascynuje ją praca strażaków i policjantów, czasami choruje, chodzi do przedszkola, uczy się zasad dobrego wychowania – mówić dzień dobry, sprzątać swój pokój. Czasami boi się burzy innym razem wstydzi się dzieci na placu zabaw.

I właśnie w tej całej prostocie tkwi fenomen Kici Koci. Dzieci identyfikują się z rezolutną bohaterką i w realnym życiu łatwiej im przezwyciężać swoje małe strachy czy zrozumieć np. ideę sprzątania zabawek.

W tym roku mała kocia bohaterka obchodzi 10. urodziny, jednak w rzeczywistości narodziła się już dużo wcześniej. Autorka podaje, że zamysł serii pojawił się, gdy na świat przyszła jej córka. Dziewczynka przechodziła fascynację kotkami i ich wizerunkami.

-Pewnego razu po prostu dała mi do zrozumienia, poprosiła mnie, żebym jej namalowała własnego kota. - opowiadała Anita Głowińska, przyznając, że razem z pociechą zabrała się za malowanie.

Pierwsza z książek o Kici Koci powstała własnym nakładem pisarki i została wydrukowana na domowej drukarce.

Autorka tworzyła kolejne części serii bazując na codzienności jej i domowników. "My z mężem opowiadaliśmy różne historyjki. Czasami on opowiadał, czasami ja i któregoś razu po prostu mąż powiedział: a słuchaj, może spiszesz to wszystko?"- zdradziła Anita Głowińska.

Dzieci uwielbiają książki za jej postać, przygody, barwnych przyjaciół. Są cienkie, ogólnodostępne cenowo na każdą kieszeń. Czyta się je szybko, mają obrazki. Rodzice natomiast je cenią, gdyż historie w nich zawarte są bardzo życiowe, praktycznie każda z trafną puentą.

W tym roku postanowiono zekranizować historyjki o rezolutnej kotce. Odcinki dostępne będą na kanale YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=u42rsaYzrO0&list=PL5LNo1HCZSS4mdIcZpjbmiGOGFyHIOVgi

 

Polecamy także:

 

 

 

 

x
Zapisz się do newslettera